برنامه ریزی جامع برای بکارگیری فناوری نوین در تولید صنایع جانبی فرش

فرحناز ارفع رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به اینکه توجه ویژه به فرایند تامین، تولید و عرضه فرش دستباف جهت ارتقای این صنعت بسیار حائز اهمیت است، گفت : مرکز ملی فرش برنامه ریزی جامعی در این زمینه انجام داده است و علاوه بر این در نظر دارد با بکارگیری هر چه بیشتر فناوری نوین در صنایع جانبی فرش، این بخش را نیز تقویت کند .
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از شاتا ، فرحناز رافع افزود: هر چند در سال های اخیر در فرایند تامین، تولید و عرضه فرش با آسیب ها و مشکلاتی زیادی روبه رو شده ایم، اما از آنجایی که صنعت فرش دستباف برگرفته از تمدن و فرهنگ ایرانی است لذا هیچ کشوری توان رقابت با آن را ندارد .
استقبال از سرمایه گذاری برای تامین مواد اولیه این مقام مسئول با بیان اینکه مرکز ملی فرش ایران از تجار و بازرگان هایی که در بخش تامین مواد اولیه از جمله پشم، ابریشم سرمایه گذاری کنند، استقبال می کند، گفت: در حال حاضر تعداد کمی از سرمایه گذاران ایرانی در زمینه تامین مواد اولیه در صنعت فرش دستباف فعالیت می کنند، بنابراین از افرادی که در این حوزه کار می کنند، حمایت ویژه خواهد شد .
وی اضافه کرد: از سوی دیگر در نظر داریم با ارائه تسهیلات به خریداران فرش دستباف، از تولید داخل حمایت و به خریداران آن کمک کنیم . وی با اشاره به جزییات طرح حمایت از خریداران فرش ایرانی خاطرنشان کرد: تمام خریداران می توانند فقط با پرداخت ماهیانه ۲٠٠ هزار تومان صاحب فرش دستباف شوند .
رئیس مرکز ملی فرش ایران در ادامه به ضرورت رفع مشکلات تعاونی های فرش تاکید و بیان کرد: همانطور که به خریداران فرش ایرانی تسهیلات ارائه می شود ضروری است تا به مشکلات تولید کنندگان صنعت فرش نیز توجه ویژه شود و تسهیلات ویژه ای به آنها ارائه گردد .